Gastronomi turizmi için destek

Gastronomi turizmi için destek

1-7 Ağustos Dünya emzirme Haftası

1-7 Ağustos Dünya emzirme Haftası

Bayramiç’te Çayır tırtılı semineri

Bayramiç’te Çayır tırtılı semineri

CHP’den cemevleri saldırılarına kınama

CHP’den cemevleri saldırılarına kınama

3 Yıl Geçti.. “Ağaçlandırma İçin Ne Bekleniyor?”

3 Yıl Geçti.. “Ağaçlandırma İçin Ne Bekleniyor?”

Büyük zafer, törenle anıldı
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 24 Mart 2019 - 20:00:31
Büyük zafer, törenle anıldı

Bayramiç’te, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’nda çelenk töreni düzenlendi. Bu büyük zaferi kazanan kahramanlarımız, törende saygıyla anıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü nedeniyle Bayramiç’te tören düzenlendi. Çanakkale’de kendinden sayı ve mühimmat açısından çok üstün düşman kuvvetleri karşısında büyük bir zafer elde eden kahraman Mehmetçiklerimiz, Yıldırım Akbulut Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı. Törene Ezine Kaymakamı ve Bayramiç Kaymakam Vekili Ali İkram Tuna, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Tuna ve Başkan Arslan’ın anıta çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Atatürk’ü hediye etti

Çanakkale’de gerçekleşen deniz ve kara savaşları; Türk milletinin askeri ve siyasal varlığını bir kez daha kanıtladığı savaşlardır. Çanakkale savaşları, savunan orduların taarruz edenleri yenilgiye uğratmış olduğu en önemli örnektir. Yurdunu korumak için şahlanan yaralı bir ulusun, sayı ve maddi açılardan üstünlüğü tartışılmaz olan düşmanlarını yenerek, onları felce uğrattığı bir savaştır. Bu durumuyla Türk’ün kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur. Bu zaferler, Türk milletine Atatürk gibi dahi bir lider hediye etmiştir. Mustafa Kemal’in yıldızı Anafartalar’da parlamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe geçen ilk kahramanlığı 18 Mart’ın beşiğinde doğmuş; Sakarya’da şahlanmış, Dumlupınar’da Türk’ün kaderini değiştirmiş, 9 Eylül 1922’de son zaferi kazanmıştır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.
Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz