Erkılınç: Yeni Basın Yasası köprüden önceki son çıkış

Erkılınç: Yeni Basın Yasası köprüden önceki son çıkış

Eşinin silahı ile kazara kendini vurmuştu

Eşinin silahı ile kazara kendini vurmuştu

Bu kış zor geçer

Bu kış zor geçer

“Sağlık mesleği, son 20 yılda aşağılanmıştır”

“Sağlık mesleği, son 20 yılda aşağılanmıştır”

Devrilen traktörünün altında kalan sürücü öldü

Devrilen traktörünün altında kalan sürücü öldü

CHP, kuruluşu kutladı
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 10 Eylül 2019 - 11:38:55
CHP, kuruluşu kutladı

CHP Bayramiç İlçe Örgütü, partinin kuruluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle Yıldırım Akbulut Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk koydu.

CHP’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü, Bayramiç’te törenle kutlandı. CHP Bayramiç İlçe Örgütü, partinin kuruluşunun yıl dönümü nedeniyle Yıldırım Akbulut Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk koydu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. CHP Bayramiç İlçe Başkanı Süruri Savaş ile CHP Bayramiç İlçe Kadın Kolları Başkanı Seyhan Palaz’ın çelenk sunduğu törene Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren, İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Sezer, belediye meclis üyeleri, parti yöneticileri ve partililer katıldı. Törende söz alan CHP Bayramiç İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Öngen, “Ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partimiz 96 yaşında. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, Cumhuriyet’ten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Partisini kurmuştur. Temelleri Sivas Kongresi’nde atılan CHP’ye gönül veren her bir birey bu onuru ve haklı gururu yaşıyor, yaşayacak. Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini inşa eden, adaleti sağlayan partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu Önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” sözleri ülkemiz için hizmet etme aşkımızın da kaynağıdır.

Atatürk ilkeleri

Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir. CHP Türkiye’dir. CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyenlerin partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. İnsan özgür değilse mutlu değildir. Özgürlük, tarihin kaybolmayan  tek değeridir. Özgürlük, bir kişinin değil herkesin hakkıdır. Bu duygu ve düşüncelerle daha fazla özgür bir Bayramiç yaratmak için çalışmayı sürdüreceğiz. CHP’nin kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.
Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz