Üniversite öğrencisi, kazada öldü

Üniversite öğrencisi, kazada öldü

Bayramiç’e doğal yaşam parkı geliyor

Bayramiç’e doğal yaşam parkı geliyor

Motosiklet kazası; 1 ölü

Motosiklet kazası; 1 ölü

“Hepimiz daha hassas davranmak zorundayız”

“Hepimiz daha hassas davranmak zorundayız”

Karga yangın çıkardı

Karga yangın çıkardı

Kaçak kazıya uzman yorumu
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 17 Ekim 2019 - 18:18:37
Kaçak kazıya uzman yorumu

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bayramiç’te kaçak kazı operasyonu düzenledi. Gözaltına alınan 5 kişi, ifadelerinin alınması ve adli işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Konuyla ilgili uzman görüşü geldi.

Bayramiç’te kaçak kazı operasyonu düzenlendi. Edinilen bilgiye göre; Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bayramiç’e bağlı Beşik Köyü yakınlarında bulunan Osman Tarlası mevkiinde izinsiz kazı yapıldığının tespit edilmesi üzerine operasyon başlattı. Operasyonda, bölgeden 200 metrekare alan kazılarak yaklaşık 40 metre derinliğinde izinsiz kazı yapıldığı esnada 5 şahıs, 2 adet jeneratör, 1 adet kırıcı hilti, 1 adet kaynak makinesi, 1 adet demir doğrama testeresi, 1 adet elektrikli vinç, 1 adet taşlama makinesi, 1 adet matkap, 4 kazma, 3 adet kürek, 1 adet 6 metre uzunluğunda merdiven, 2 adet kısa mesafe telsiz ile birlikte suçüstü yakalandı. Kazı alanı incelenerek, Bayramiç Cumhuriyet Savcısının talimatıyla ele geçen malzemeler muhafaza altına alındı. Gözaltına lınan şahıslardan 2’si savcılık ifadesinin ardından, 4’ü ise mahkeme sonrası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SAHİP ÇIKILMALI

İnternet sayfamızda yayınlanan haber sonrası gazetemize ulaşan Uluslararası İlişkiler Bilim Uzmanı Engin Tozlu konuyla ilgili, “Toprak altında bulunan tarihi ve kültürel zenginliklerimizin uzun süredir yağmalana gelmesi Türk vatanı ve Türk milleti için çok acıdır. Bu zenginliklerimizin birilerine peşkeş çekilmesi vatana ihanet ile eşdeğerdir. İlçe Jandarmayı kutlamakla beraber uzun yıllardır meydana gelen ihmallerin bu olay ile son bulmuş olmasını ümit ediyoruz. Arkalarının çok güçlü olduğu söylenen suçluların hukuk çerçevesinde en ağır cezaya çarptırılmaları bu tür olayların son bulması açısından caydırıcı nitelikte olacaktır. Vatandaşlarımız uyanık olduğu sürece Türk vatanı sahipsiz değildir. Her birimiz gördüğümüz şüpheli durumları kolluk kuvvetlerine bildirmeliyiz.” açıklamasında bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.
Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz