SP’nin adayı Algül

SP’nin adayı Algül

Bayramiçspor, lidere yenildi

Bayramiçspor, lidere yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

Yanmaz, muhtar adayı

Yanmaz, muhtar adayı

Sezer, tecrübesini siyasete yansıtıyor
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 29 Ocak 2019 - 11:06:48
Sezer, tecrübesini siyasete yansıtıyor

Bayramiç halkının tarım, hayvancılık ve market işletmeciliği ile tanıdığı, sevilen isim Zeki Sezer, CHP’den İl Genel Meclisi üyesi 1. sıra adayı olarak halkın karşısına çıktı. Üreticinin ve toplumun istek ve sıkıntılarını iyi bilen Sezer, bilgi birikimini siyaset kanalıyla vatandaşlar için kullanmak istiyor.

Zeki Sezer, Bayramiç’te büyük bir kesim tarafından tanınan ve sevilen bir isim. CHP’den İl Genel Meclisi üyesi 1. sıra adayı olan Sezer, çiftçilikle yoğrulmuş bir hayatın içinden geliyor.  Yıllarca ticaret, tarım ve hayvancılıkta boy gösteren Sezer, şimdi de siyasette kendisine yer bulmak adına yola çıktı. Sezer, 1974 yılında Bayramiç’te doğdu.  1997 yılında market işletmeciliği yapmaya başlayan Sezer, ticaretin zorlu yollarında ilerledi. Dürüst esnaflık ilkesini benimseyen Sezer, ilçe halkının takdirini kazanmayı başardı. Ticaretin yanı sıra çiftçiliği de iyi bilen Sezer,  25 yıldır aktif olarak tarımla uğraşıyor. 1000 dönüm arazide tahıl ve kanola yetiştiriciliği yapan Sezer;  büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde de başarıya ulaştı. Sezer, 2016 yılından buyana büyükbaş hayvan besiciliği yapmakta. Tüm bu bilgi birikimi nedeniyle öne çıkan Sezer, 11 yıl Bayramiç Ziraat Odası’nda 2. başkan olarak görev yaptı. Sezer, İl Genel Meclis üyesi adaylığı nedeniyle görevi bıraktı.

Çözüm odaklı

Sezer, ” Bayramiç Ziraat Odası’nda 2. başkan olarak uzun yıllar görev yaptım. Günümüzde hızla artan nüfus ve beraberinde azalan doğal kaynaklar, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi konusunda yeterli ve dengeli beslenmenin önemini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Toplumda bireylerin sağlıklı beslenmelerinde gerekli olan temel gıda maddelerinin bitkisel veya hayvansal üretim kaynaklı olması, ülkelerde tarım piyasalarının etkin işleyişine olanak sağlayacak ve bu yolla bireylerin temel gıda maddelerine, arzulanan düzeyde ve asgari maliyetle ulaşmasının yolunu açacak tarım politikalarının oluşturulmasını  mümkün kılacak. Bu düşünceler doğrultusunda bölgemiz kuru tarım, elma, Bayramiç Beyazı, Çanakkale domatesi, zeytin ve hayvancılık ile geçimini sağlamakta. Üreticinin desteklenmesini ve sıkıntılarını dile getirmek, çözüm bulunmasına öncülük etmek istiyorum” dedi.

Çiftçinin sesi

Sezer, “Çitçiliğin içinden geliyorum, zorluklarını iyi biliyorum. Az önce saydıklarımın gerçekleşmesi için neler yapılması gerektiği noktasında önemli fikirlere sahibim. Tarım kenti olan Bayramiç’in bu yolda çok daha hızlı ilerlemesi adına çalışmalar yapacağım. İl Genel Meclisi’nde Bayramiçli vatandaşların ve çiftçilerin sesi olmak istiyorum. Yapılacak yatırımların ve hamlelerin hayata geçirilmesinde, gerçekleşmesi istenen çalışmaların dile getirilmesinde rol oynamayı arzuluyorum. Çıktığım bu yolda herkesi yanımda olmaya ve bana destek olmaya davet ediyorum. Bayramiçli hemşerilerim emin olsunlar ki, ilçemize fayda getirmeyecek, zarar verecek, vatandaşlarımızı üzecek en ufak bir kararın yanında yer almayacağım. Bayramiç, CHP politikalarının farkını kısa sürede anlayacak” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz