SP’nin adayı Algül

SP’nin adayı Algül

Bayramiçspor, lidere yenildi

Bayramiçspor, lidere yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

Yanmaz, muhtar adayı

Yanmaz, muhtar adayı

Eski okul kül oldu
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 5 Aralık 2017 - 11:35:21
Eski okul kül oldu

Bayramiç’te Menderes Çayı kenarında bulunan ve bir dönem çıraklık eğitim merkezi olarak da kullanılan boş binada belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yıllardır atıl vaziyette bulunan bina yangın sonrası küle döndü.

Bayramiç’te atıl vaziyetteki binada çıkan yangın korkuttu. Edinilen bilgilere göre; Camikebir Mahallesi Menderes Çayı kenarında bulunan, Bayramiç Belediyesi mülkiyetindeki bir dönem gazino olarak kullanıldıktan sonra çıraklık eğitim merkezi olarak hizmet veren ve son yıllarda atıl vaziyette bulunan binada yangın çıktı. Sebebi belirlenemeyen yangın, şiddetli lodosun da etkisiyle bir anda büyüyerek tüm binayı sardı. Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen 3 itfaiye aracı ve iş makineleri ile yangına müdahale edildi. Şiddetli lodos nedeniyle itfaiye ekipleri yangını söndürmede yetersiz kalırken, geneli ahşap olan bina kısa sürede küle döndü. Yüzlerce vatandaş ise yangını meraklı gözlerle izlerken, bir kısmı da cep telefonlarıyla söndürme çalışmalarını kaydetti. Yoğun uğraşlar sonucu yangın çevredeki küçük sanayi sitesine ve evlere sıçramadan kontrol altına alınırken, bina adeta küle döndü.

Sosyal tesis olacak

Gece meydana gelen yangın ile ilgili açıklama yapan Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, “Tesellimiz üzücü bir olayın yaşanmamış olması. Can kaybı yaşanmaması sevindirici. Belediye olarak bina etrafında her türlü güvenlik önlemini almıştık. Yangının çıkış sebebini araştırıyoruz. Rüzgarında etkisi ile söndürme çalışmaları bir hayli zor oldu.Sanayi bölgesine yakın olması sebebiyle açıkçası bir hayli korktuk.Yoğun bir çalışmayla, 2 saat içinde yangını söndürdük. Hepimize geçmiş olsun. Şimdi enkazı kaldırılarak bu alanın halkın kullanımına sunmayı düşünüyoruz. Enkazı kaldırıp burayı temizleyeceğiz. Projeyi kesinleştirmedik ama fen işlerinden arkadaşlarımız gerekli çalışmayı yapacaklar. Bir sosyal tesis olarak burayı değerlendirmeyi düşünüyoruz” dedi.

  

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz