SP’nin adayı Algül

SP’nin adayı Algül

Bayramiçspor, lidere yenildi

Bayramiçspor, lidere yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

Yanmaz, muhtar adayı

Yanmaz, muhtar adayı

İlçemize yakışmadı. Bunun adı vicdansızlık!
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 14 Kasım 2017 - 09:23:07
İlçemize yakışmadı. Bunun adı vicdansızlık!

İnsanlık nereye gidiyor! Bayramiç’te, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu arkasındaki boş bir arazide köpeği yakarak öldürdüler. Köpeğin küle dönmüş halini gören vatandaşlar, “Bunu yapan insan olamaz” diye isyan ettiler.

Köpekler, insanların en büyük dostu olarak bilinir ancak bazı kendini bilmez, ruh sağlığı yerinde olmayan kişiler onlara zarar vermekten geri durmaz. Bunun bir örneği de ilçemizde yaşandı. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bayramiç Meslek Yüksekokulu’na 50 metre uzaklıktaki boş arazide, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bir sokak köpeğinin boynuna telle otomobil lastiği bağlandı. Daha sonra lastik ateşe verilip köpek ile birlikte yakıldı. Çevrede bulunan vatandaşların bilgi vermesi üzerine olay yerine polis ekipleri geldi. Yanmaktan kurtulmak için can havliyle sağa sola kaçmaya çalışan köpeğe bağlı olan lastikteki ateş otlarında yanmasına neden oldu. Ekipler, şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Vatandaşlar kızgın

Olayın yaşandığı bölgeye yakın oturan Zeynep Negiş, bu kişilerin en kısa sürede yakalanmasını ve gerekli cezayı almalarını istedi. Negiş, “İlçemizde böyle bir olayın yaşanması bizi gerçekten çok üzdü. İnşallah bunu yapanlar en kısa sürede yakalanırlar ve gerekli cezayı alırlar. Hayvanlar sırf konuşamıyorlar diye onların canlarını yakmamıza gerek yok. Son zamanlarda böyle olayları daha sık görüyoruz ve gerçekten üzülüyoruz. Hayvanların yaşamlarına saygı duymalıyız” dedi. ÇOMÜ Bayramiç Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden Elif Erdem ise bu olayın vicdansızlık olduğunu ifade etti. Erdem,”Hayvanları sevmemiz gerekirken yaşanan bu olaylara akıl sır ermiyor. Bunu bir insan yapmış olamaz. Kesinlikle yakalanmalarını istiyorum. Bizler evlerinde hayvan besleyen insanlardık. Dünyada insanlık nereye gidiyor?” değerlendirmesinde bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz