SP’nin adayı Algül

SP’nin adayı Algül

Bayramiçspor, lidere yenildi

Bayramiçspor, lidere yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

Yanmaz, muhtar adayı

Yanmaz, muhtar adayı

Şiddetli rüzgar evleri yaktı
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 4 Şubat 2018 - 12:46:41
Şiddetli rüzgar evleri yaktı

Bayramiç’e bağlı Ahmetçeli, Çavuşlu ve Cazgırlar köylerinde şiddetli rüzgardan dolayı başlayan baca yangınları nedeniyle evler kül oldu. Ahmetçeli Köyü’nde çıkan yangında, evde uyuyan 69 yaşındaki felçli Fadime Parıldar son anda köylülerin yardımıyla kurtuldu.

Bayramiç’te son günlerde yaşanan şiddetli rüzgar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. İlçeye bağlı Ahmetçeli, Çavuşlu ve Cazgırlar köylerinde rüzgardan kaynaklı bacalardan başlayan yangınlarda 3 ev kül oldu. Bayramiç’e 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ahmetçeli Köyü’nde çıkan yangında, Parıldar ailesine ait dededen kalma iki katlı ahşap ev kül oldu. Edinilen bilgiye göre; Ahmetçeli Köyü meydanında, 69 yaşındaki felçli Fadime Parıldar ve oğulları Necmettin ile Ramazan Parıldar’ın yaşadığı evde yangın çıktı. Evdeki sobanın bacasından çıktığı ileri sürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi. Evde uyuyan Fadime Parıldar, yangını fark eden köy sakinlerinin çabalarıyla son anda kurtarıldı. Yangında ev ve içerisindeki eşyalar kül oldu.

Kadın zor kurtuldu

Yaşlı kadın Fadime Parıldar; bir anda evin alev aldığını,  kendisini dışarı atmaya çalıştığı sırada komşularının kendini kurtardığını ifade etti. Parıldar, “Hiçbir şeyimizi kurtaramadık. Çocuklarım evde yoktu. Komşular beni kurtardı. Bu kış kıyamette eli koynunda kala kaldık” dedi. Köy muhtar İbrahim Doğan; ailenin tek varlıklarının atadan dededen kalma bu evin olduğunu söyledi. Muhtar Doğan; “Köylüler dumanları görmesiyle eve koştular. Fadime teyzeyi son anda alevlerin arasından aldı. Evleri tamamen yandı. Şimdilik köy misafirhanesinde kalmaları için misafirhaneyi hazırlıyoruz. Yoksul bir aile. Tek varlıkları bu dededen kalma ev. Kaymakamlıktan, belediyeden yardım talebinde bulunacağız” dedi.

Köylüler yardım etti

Olaya tanık olan köylüler ise yaşlı kadının şans eseri komşularının son anda görmesi ile kurtulduğunu ifade ettiler. Yangına Bayramiç Belediyesi’ne ait bir itfaiye ile Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait 1 arazöz müdahale etti. Cazgırlar Köyü’nde ise Selahattin Şimşek’e ait evde bacadan çıkan yangın korku yarattı. Yangında evin bir bölümü ve eşyalar kullanılamaz hale geldi. Yine şiddetli rüzgar nedeniyle Çavuşlu Köyü’nde Halil Uyanık’a ait evde başlayan yangın yüzünden hareketli saatler yaşandı. Bacadan başlayan yangın bir anda tüm evi sardı. Köylülerin büyük yardımıyla itfaiye ekipleri yangını diğer evlere sıçramadan söndürdü. Köy sakinlerinin duyarlı davranışı takdir topladı.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz