SP’nin adayı Algül

SP’nin adayı Algül

Bayramiçspor, lidere yenildi

Bayramiçspor, lidere yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

Voleybolcular, Ayvalık’a yenildi

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

CHP’li Ceylan, taşkın projesini sordu

Yanmaz, muhtar adayı

Yanmaz, muhtar adayı

Uygun, gençlerle buluştu
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 5 Şubat 2019 - 11:00:43
Uygun, gençlerle buluştu

CHP Bayramiç Belediye Başkan Adayı Mert Uygun, gençlik kolları tarafından düzenlenen toplantıda gençlerle bir araya geldi. Uygun toplantıda, gençlerin sorularını cevapladı, isteklerini dinledi ve projeler hakkında bilgi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayramiç İlçe Gençlik Kolları, belediye düğün salonunda düzenlenen toplantıda belediye başkan adayı Mert Uygun ile bir araya geldi. Toplantıya CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, parti yöneticileri, il genel meclis adayları ve çok sayıda genç katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Milletvekili Ceylan; Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeyi gençlere emanet ettiğinin anımsattı. Ceylan, “Mevcut iktidar ülkeyi içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Bunun en büyük sıkıntısını siz gençler çekmektesiniz. Zorlu bir mücadele bu. Hepiniz farkındasınız ama şunu unutmayın Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadelesini başlattı ve bitirdi. Daha sonra ne yaptı? Ey Türk Gençliği diye başlayan bir hitabe yazdı. Neden yazdı bunu! Çünkü bugünleri görüyordu. Bugünlerden çıkışın gençlerle, sizlerle olacağını görüyordu” ifadelerini kullandı.

İşle kandırmayız

Ardından söz alan Uygun, gençleri beklentileri konusunda bilgilendirirken, gençlere farklı projelerinin hayata geçirilmesi için destek olma sözü verdi. Bayramiç için hazırladıkları projelerden bahseden Uygun, gençlerin aklından geçen projelerden yararlanmak istediklerini dile getirdi. İlk yapacakları projenin Bayramiç Sanayi Sitesi olduğunu aktaran Uygun, “Hali hazırdaki sanayilerimiz çok dağınık. Bu nedenle tek bir sanayi sitesinde toplayacağız. İki kooperatif, sanayi sitesi yapmak istiyor. Bu iki kooperatifi birleştirerek belediyemizin de katkılarıyla yeni modern sanayi sitemizi inşa edeceğiz. Biliyor ve görüyorum ki herkesin tek ortak sorunu iş sahibi olmak. Biz kimseye iş vaat ederek kandırmak istemiyoruz. Bu iş sorunu, belediyeye işçi alarak çözülecek bir sorun değil. Peki ne yapacağız; gençlerimize kendi işini kurması için projeler üretip, bu hayallerin geçekleşeceği işyerlerini inşa edeceğiz” dedi.

Projeler 15 Şubat’ta

Uygun, “Halka hizmet; belediyeye ait işyerlerini satarak olmaz. İktidar değilse hizmet gelmez anlayışı yanlış bir yönlendirme. Biz belediyenin mallarını satmadan, yapacağımız projelerle gençlere iş sahibi olma imkanı sağlayacağız. Projelerimiz ilçeye ekonomik girdi yaratacak projeler. Bu projelerimizi de 15 Şubat’ta sizlerle paylaşacağız. İlçemiz dışından gelerek, buralardan arazi alan ve yatırım yapmak isteyen çok sayıda kişiyle tanıştım. İlçe dışından gelip ilçemizde büyük ve küçükbaş hayvan çiftliğinden tutun, kaz çiftliği yapan yatırımcılar var. İlçemiz tarım ve hayvancılık için mükemmel bir bölge. Projelerimizden biri de et entegre tesisi kurma projesidir. Bayramiç üreticisi ülkemizin yüzde 6 elma ihtiyacını karşılamakta. İlçeye meyve suyu fabrikası kuracak yatırımcılara destek olmak, kooperatifçiliği desteklemek istiyoruz. Seracılığın geliştirilmesi ve mantar, lavanta gibi pazar payı yüksek olan ürünlerin yetiştirilmesine destek olmak istiyoruz. Sosyal yardımlaşmada bizden sizden dönemine son verip, eşit ve adil bir şekilde ihtiyacı olana yardım edeceğiz” diye konuştu.

Gençler için önemli projeler

Spor kompleksi kuracaklarını ifade eden Uygun, “Burada sporun her dalı olacak. Voleybol ve futbolda yüzümüz gülmüyor. Sporda başarılı olmak için tüm spor dallarını içine alan Bayramiç Belediyespor olarak kulübü belediye bünyesine almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Uygun, “Sanayi sitesi mutlaka yapılacak. Kazdağları turizmini geliştirmek için bölgeye yeni otellerin yapılmasına öncülük edeceğiz. Her yıl Kazdağları Gençlik Festivali düzenlenecek. Her yıl yağlı güreş tertip edeceğiz. Sadece ilçe merkezindeki gençlere değil, ilçenin tüm köylerindeki gençlere sahip çıkacağız. Pazar yeri ile ilgili projelerimiz var. Pazarcı esnafımız dertli. Komisyon, hal ve soğuk hava tesislerindeki sıkıntıyı çözeceğiz. Kapalı otopark gündemimizde. Seçimi kazandığımız taktirde ilk işimiz başarılı CHP belediyelerini gezerek onlardan fikir edinmek. Sosyal medyayı en iyi şekilde kullanmak istiyoruz.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemizi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz