Çocuklar, Bayramiç Mini Club ile coştu

Çocuklar, Bayramiç Mini Club ile coştu

Kablo hırsızları tutuklandı

Kablo hırsızları tutuklandı

Ezine Dalyan Köyünde Yangın

Ezine Dalyan Köyünde Yangın

Üniversite öğrencisi, kazada öldü

Üniversite öğrencisi, kazada öldü

Bayramiç’e doğal yaşam parkı geliyor

Bayramiç’e doğal yaşam parkı geliyor

Başkandan ‘fazla personel’ çıkışı
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 11 Ağustos 2020 - 12:27:39
Başkandan ‘fazla personel’ çıkışı

Belediyede ‘fazla personel çalışıyor’ söylemleri hakkında meclis toplantısında açıklama yapan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, ” İşin doğrusu biz eksik kadroyla sizlere hizmet vermeye ve tasarruflu gitmeye çalışıyoruz” dedi.

Bayramiç Belediye Meclisi’nin ağustos ayı toplantısı, belediye düğün salonunda yapıldı. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun idaresinde gerçekleşen toplantıda, gündem maddeleri ele alındı ve karara bağlandı. Toplantı oldukça sakin geçerken, Başkan Uygun dilek ve temenniler bölümünde söz aldı. İlçe kamuoyunda, ‘belediyede fazla personel çalıştığına’ dair söylentiler olduğunu belirten Başkan Uygun, halkı bilgilendirmek istediğini söyledi. Belediyede çalışan personel sayısıyla ve çalışma sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgi veren ve resmi verileri kamuoyuna sunan Başkan Uygun, “Şeffaf yönetim anlayışından vazgeçmeyeceğiz” dedi. Başkan Uygun, şu açıklamada bulundu: “Belediyemizde göreve geldiğimizden bu yana, yönetim şeklinde köklü değişiklikler yaptık. Söz verdiğimiz gibi halk günlerine devam edip yüz yüze bunları açıklamak isterdim, maalesef Covid-19 salgını nedeniyle bir araya gelmemiz imkansız.            Belediyemizde olması gerekenden daha fazla personel çalıştığına dair bazı söylentiler kulağımıza geldi. Bu nedenle halkımızı bilgilendirme ihtiyacı duyuyorum. Daha önceden belediyemizde imar ve fen işleri müdürlüğü bir arada çalışıyordu. Personel yetersizliğinden  dolayı inşaat ruhsat işlemleri bazen aylar sürebiliyordu. İnşaat sektörü, ilçemizin tarımdan sonraki en önemli ekonomisidir. İnşaat ruhsatları belediyeden ne kadar hızlı temin edilirse; sektördeki hafriyatçı, kaba inşaat ekipleri, sıvacılar, elektrikçiler, marangozlar, penciler, inşaat malzeme satıcıları ve benzeri meslek dallarının ekonomisi o kadar hızlı hareket eder. Bu anlamda biz de imar müdürlüğünü, fen işlerinden ayırarak ilçemiz ekonomisine destek olduk.

Biliyorsunuz ki, önceden park bahçeler, temizlik işleri, itfaiye, hepsi zabıta amirliğine bağlıydı. Göreve geldiğimizde bu birimler birbirine karışmış durumdaydı. Biz, bu birimlerin hepsine farklı sorumlular atadık. Zabıta arkadaşlar ise ilçemizdeki problemleri bu birimlere aktarmakla görevlidir. Yaptığımız bu değişikliklerde yeni görev alan arkadaşlarımız adaptasyon problemi yaşamış olabilirler ama şu an için konuya hakim bir şekilde şahsıma ve yardımcılarıma gerekli ihtiyaçlarını rapor halinde sunmuşlardır. En yakın zamanda, halkımıza en iyi hizmeti vermek için küçük aksaklıklar ortadan kalkmış olacak. Lütfen bize güvenin.

Merkez binamızda çok fazla personel çalıştığı konusunda da eleştiri alıyoruz. Bunun açıklamasını yapmak isterim. Göreve geçtiğimiz gün ile bugün arasında merkez binamızda personel sayımız 4 kişi artmıştır. Sebebi ise insan kaynakları birimini artık belediyemiz içinde kurmak zorunda kalmamızdır ve ayrıca Halk Masası’nda 24 saat hizmet anlayışını getirdik. Bu nedenle toplamda merkez binamızda 4 kişi ek personel oluşmuştur. Son dönemde ‘Ömre Vefa’ projemizi hayata geçirdik. Yaşlılarımızın hayatını kolaylaştıran bu projemiz için personel sayımızı 3 kişi daha arttırdık.  Daha önce de açıkladığımız gibi biz 3 adet temizlik aracına aylık 164 bin TL ödemeyip, temizlik hizmetlerinde toplamda 8 kişiye daha ekmek kapısı sağlamış olduk.

Şeffaf yönetimden kastımız, halkımızın kafasında kendi belediyesi hakkında soru işareti kalmamasıdır. Sizleri önemsiyoruz. Sonuç olarak; anlattığımız yönetim şeklindeki değişiklikler, yeni sosyal projeler ve hizmet anlayışı nedeniyle personel sayımızın eski döneme göre arttığı düşünülmektedir. Gerçekler ise şöyledir: Personel limited şirketinde personel sayısında artış vardır ama bizden önceki dönemde sadece 2017 ve 2018 yıllarında İŞKUR’dan 60’şar kişilik destekler alınmıştır ve maaşları İŞKUR tarafından karşılanmıştır. Toplam 3 milyon 092 bin 396 TL maaş desteği verilmiştir. Bizlere bu destek sağlanmamasına rağmen hiçbir zaman personel maaşlarımızı bir gün bile geciktirmedik. İşin doğrusu biz eksik kadroyla sizlere hizmet vermeye ve tasarruflu gitmeye çalışıyoruz.

Geçirdiğimiz 16 aylık zaman zarfında yaşadığımız maddi sıkıntılar ve pandemi süreci gibi olumsuzluklar geride kalmıştır. Çok yakında kültür sanat evi, sokak hayvanları barınağı ve içme suyu arıtma tesisi gibi halkımıza hizmet amaçlı projelerimizi hayata geçireceğiz. En yakın zamanda Halk Günü yapmak dileğiyle” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.
Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz