Üniversite öğrencisi, kazada öldü

Üniversite öğrencisi, kazada öldü

Bayramiç’e doğal yaşam parkı geliyor

Bayramiç’e doğal yaşam parkı geliyor

Motosiklet kazası; 1 ölü

Motosiklet kazası; 1 ölü

“Hepimiz daha hassas davranmak zorundayız”

“Hepimiz daha hassas davranmak zorundayız”

Karga yangın çıkardı

Karga yangın çıkardı

Bayramiç’te “Hareketlilik Haftası” başlıyor
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 14 Eylül 2021 - 12:10:40
Bayramiç’te “Hareketlilik Haftası” başlıyor

Bu yıl ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrupa Hareketlilik Haftası’na katılacak olan Bayramiç Belediyesi, etkinlik programını kamuoyuyla paylaştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “İkinci kez Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğe temiz bir dünya bırakmak için duyarlı olmalıyız. Sürdürülebilir, temiz ve sağlıklı […]

Bu yıl ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrupa Hareketlilik Haftası’na katılacak olan Bayramiç Belediyesi, etkinlik programını kamuoyuyla paylaştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “İkinci kez Avrupa Hareketlilik Haftası’nı kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğe temiz bir dünya bırakmak için duyarlı olmalıyız. Sürdürülebilir, temiz ve sağlıklı ulaşım konusunda, Avrupa Hareketlilik Haftası’nın halkımız üzerinde farkındalık yarattığını düşünüyoruz. Doğasıyla ve temiz havasıyla adından söz ettiren ilçemizin güzelliklerinin korunması adına, bu tür etkinliklerde yer almayı sürdüreceğiz. Geçen yıl büyük katılım sağlayan halkımızın yine aynı ilgiyi göstereceğine inanıyorum” dedi.

Avrupa Hareketlilik Haftası programı şöyle:

16 Eylül Perşembe günü Saat 10.00’da Yıldırım Akbulut Meydanı’nda halkı bilgilendirmek amacıyla stant kurulup Avrupa Hareketlilik Haftası’yla ilgili broşür dağıtılacak. Hafta içerisinde yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi verilecek. Saat 16.00 yine aynı meydan, çocukların rahatlıkla paten, bisiklet ve scooter kullanmaları için hazırlanacak.

17 Eylül Cuma günü Mehmet Akif Ersoy İlkokulu karşısı bulunan parkta saat 10.00-18.00 arası, duvar boyama etkinliği gerçekleştirilecek. Saat 18.00’de belediye önünde buluşulup bisiklet turu yapılacak.

18 Eylül Cumartesi günü saat 16.00 Atatürk Stadyumu’nda uçurtma şenliği yapılacak.

19 Eylül Pazar günü festivalin kortej yürüyüşünde ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temalı pankartlarımızla yürüyeceğiz. Özgürlük Parkı’nda kurulacak olan “Çocuk Oyun Sokağı” tüm gün açık olacak.

20 Eylül Pazartesi günü Özgürlük Parkı’nda tüm gün, sağlıklı ve güvenli hareketliliğin önemini anlatan etkinlikler ve kukla gösterisi yapılacak.

21 Eylül Salı günü Özgürlük Parkı’nda sağlıklı gıda ve yemekle ilgili etkinliler yapılacak.

22 Eylül Çarşamba günü araçsız işe gelme günü olarak belirlendi. Vatandaşların işe araçlarını kullanmadan gelmeleri teşvik edilecek. İstiklal Sokak, trafiğe kapatılacak.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.
Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz