Bayramiçspor, 5 golle kazandı

Bayramiçspor, 5 golle kazandı

Yaz havası yaşanacak

Yaz havası yaşanacak

Hırsızlık zanlıları tutuklandı

Hırsızlık zanlıları tutuklandı

Kaymakam Taş’tan gazetemize ziyaret

Kaymakam Taş’tan gazetemize ziyaret

Yağmur geliyor sıcaklık düşecek

Yağmur geliyor sıcaklık düşecek

Maden şirketlerinden pandemi hastanesine destek
  • Ana Sayfa » Bayramiç
  • 22 Aralık 2020 - 15:38:24
Maden şirketlerinden pandemi hastanesine destek

Eti Bakır A.Ş., Çanakkale’de pandemi hastanesi olarak hizmet veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine 2 adet transport ventilatör cihazı hediye etti.

Çanakkale Madenciler Derneği’nin organizasyonuyla, maden şirketlerinin Pandemi Hastanesine olan destekleri devam ediyor. Eti Bakır A.Ş., Çanakkale’de pandemi hastanesi olarak hizmet veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine 2 adet transport ventilatör cihazı hediye etti. Eti Bakır A.Ş. Halkla İlişkiler sorumlusu Mehmet Naci Tülek, her zaman sağlık camiasının yanında olacaklarını söyledi.

Çanakkale’de pandemi hastalarına hizmet veren ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde, yoğun bakım kapasitesini artırmak ve risk altındaki sağlık personelinin virüsten korunmasına yardımcı olmak amacıyla, madencilik firmaları, geçtiğimiz hafta 40 adet Elektrikli Hava Filtreleme Solunum Cihazlı tulum ile bir Yoğun Bakım Destek Ünitesini hastaneye teslim etmişti. Bu desteklerin devamı olarak 2 transport ventilatör cihazı daha temin edilerek hastaneye teslim edildi.

Yaklaşık bir yıldır devam eden pandemi sürecinde, kendilerinin de sağlık camiasına destek olmak istediklerini söyleyen Eti Bakır Halkla İlişkiler sorumlusu Mehmet Naci Tülek, “Bu süreçte sağlığın, sağlığa yapılan yatırımın ne kadar önemli olduğunu gördük. Şirketlerimizle birlikte, bir nebze olsun yardımcı olmak amacıyla böyle bir organizasyon düşündük. Bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak değil, yapmamız gereken bir hizmet olarak görüyoruz. Biz başta Üniversite ve Devlet Hastanemiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya, elimizden geldiğince destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Muammer Karaayvaz da yaptıkları desteklerden dolayı firmalara teşekkür etti. Daha sonra ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine Acil Servis’te kullanılacak olan 2 adet transport ventilatör cihazı kurulumu yapılarak teslim edildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.
Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz